אודותינו
Printer-friendly versionשלח לחברPDF version

מכון אור שם לו למטרה להעביר ולהפיץ את הפילוסופיה ככלי לחיים, וכדרך חיים. רבות עברה הפילוסופיה במערב, עד שמצאה את עצמה סגורה ומסוגרת מפני בני האדם, בין קירות ומומחים המוסיפים לה בקדחתנות הערות שוליים. כך היא גם יכולה לעבור מן העולם, יחד עם המומחים העוסקים בה, מבלי שבני האדם, החיים כאן ועכשיו, יחושו באובדן. 

אך החיים ללא המחשבה על החיים חיים עגומים הם. כשאנו מאבדים את היכולת לשאול 'מדוע', אנו פועלים כאוטומט, גם כשפעולותינו מביאות עלינו חורבן. מכון אור שם לו למטרה להשיב את הפילוסופיה לחיים, ואת החיים לפילוסופיה. כשנעשה החיבור בין הפילוסופיה לחיים, היא מתגלה ככלי בעל ערך רב לכל אחת ואחד. הענקת הכלי הזה למי שחפצ/ה בו היא מטרתו של המכון.

בקורסים הכתובים שלנו, כמו גם באלו הפרונטליים, אנו דנים בשאלות מן החיים בעזרתם של טקסטים פילוסופיים. כך מקבל/ת השומע/ת הן היכרות עם רעיונות מכוננים בתרבות המערבית, והן כלים לשפר את חייה/ו ולקדמם. השאלות שאנו דנים בהן פרושות על פני קשת רחבה של בעיות בחיי היומיום: החל מהשאלה האם לטפל בהורים חולים, דרך שאלות הנוגעות ליחסים עם ילדים וחברים, לאכזריות לסוגיה, ועד לשאלות מתחום המציאות הפוליטית והחברתית.

באתר תמצאו מידע אודות הקורסים החדשים שלנו, כמו גם מאמרים ופרסומים של המכון. תוכלו גם להביע את דעדתכן/ם בפורומים השונים הפתוחים, לשאול שאלות ולקבל מידע על חומרים שאנו מפרסמים ועל הנעשה במכון. אנו מאחלים לכם/ן שיוט נעים ופורה.