הרצאות שהמכון נותן, בתשלום, לקהל הרחב, לפי הזמנה
Printer-friendly versionשלח לחברPDF version
₪0.00
SKU: or-lecture-15
מחיר: ₪0.00

ניתן להזמין הרצאות של דר' ענת רימון אור ושל דר' יוסי ארגמן בטל' 03-6724597, או על-ידי שליחת הודעה בדף 'יצירת קשר'. את נושא ההרצאה ניתן לתאם מראש. ניתן גם לבחור מתוך ההיצע שלהלן. מחיר הרצאה: 3,500 ש"ח, כולל מע"מ.

סוגים שונים של אכזריות

בהרצאה נדון במספר מופעים שונים של האכזריות האנושית, ועל הדמיון והשוני שביניהן: אכזריות שנובעת מתוך חולשה, אכזריות שנובעת מתוך עניין בסבל שנגרם לאחר, אכזריות שנובעת מתוך אדישות לסבל של האחר. ההרצאה מלווה בקטעי סרטים ושקופיות. 

מהם 'גבולות', כיצד לשהציב אותם באופן הנכון, ובאיזה גיל?

המושג: 'גבולות לילדים' מזוהה בחברה שלנו עם המושג: 'סמכות הורית'. כתוצאה מכך מנסים הורים לשים גבולות לילדים במטרה לבסס את סמכותם. התוצאה היא, בדרך-כלל, ניכור וכעסים. בהרצאה נקבל נקודת מבט שונה, המאפשרת להורה להציב את הגבולות שלו במקום הנכון לו, תוך הדגשת היחס האמפתי והדיאלוגי בין הורים לילדים. 

אמפטיה של הורים ומצוינות ילדים

בהרצאה נשרטט את היסודות הפסיכולוגיים והקוגניטיביים לתופעת ה'מצויינות', ונראה כיצד יכולים הורים להניח יסודות אלו בנפשם של הילדים.

פוסטמודרניזים ומוסר 

המושג 'פוסטמודרניזים' מתייחס הן את תקופה היסטורית והן אל אופנים מסוימים של היחס אל המציאות. לעיתים נדמה כי יחס פוסטמודרני אל המציאות מזמין תפיסה מוסרית בה 'הכל הולך', 'הכל מותר' 'אלהים מת ואיתו האמת'. בהרצאה נטען כי ההפך הוא הנכון, וכי ההגות הפוסטמודרנית מזמינה יחס של קשב ורגישות למה שנותר מעבר לאמת שהוצגה, לסיפור שסופר, ולמה שהוגדר כ'מותר ואסור'

טרור ונקמה

רבים רואים בטרור ובנקמה אקטים הנובעים מאישיותו של הטרוריסט והנוקם. רבים מזהים את המקרים בהם מופעל טרור עם כשלים בחינוך ו/או בתרבות קלוקלת. יחס זה, כשלעצמו, הינו גורם מעצים ביחסים המחברתיים המביאים לגל נוסף של טרור ונקמות. הדבר נכון הן ברמה הלאומית והן ברמה של הבית, החברה ובית הספר. בהרצאה נכיר את המבנים החברתיים שמהווים כר פורה לאקטים של טרור ונקמה ונרכוש כלים בסיסיים להבנתם כבקשות לצדק. ההרצאה מלווה בקטעי סרטים ושקופיות.